Dewastacja pomnika  „Łupaszki” – Zygmunta Szendzielarza  w Parku Jordana [w czynie 1-majowym ?]

2.jpg

Dewastacja pomnika  „Łupaszki” -Zygmunta Szendzielarza w Parku Jordana

[w czynie 1-majowym ?]

Kraków, 30 kwietnia 2018 r.

Dokumentacja – zdj. i wideo – Józef Wieczorek

Zapewne w godzinach rannych  w poniedziałek 30 kwietnia 2018 r. pomnik  słynnego niezłomnego Żołnierza Wyklętego stojący w Parku Jordana  został oblany czerwoną farbą przez nieznanego sprawcę.  W alejce gdzie stoją pomniki czterech Żołnierzy Wyklętych  [„Łupaszki”, Łukasza Cieplińskiego, ” Zapory” i ostatniego Wyklętego – Lalusia]  nie ma monitoringu. Prezes Towarzystwa Parku im. dr Henryka Jordana – Kazimierz Cholewa zgłosił sprawę policji.

W ostatnich latach w Parku były dewastowane pomniki  „Inki” – Danuty Siedzikówny i kilkakrotnie Ryszarda Kuklińskiego, oraz szlak Armii Andersa przy pomniku  niedźwiedzia „Wojtka”.

1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

7.jpg

6.jpg

9.jpg

14.jpg

10.jpg

 

Pomnik Zygmunta Szendzielarza w Galerii Wielkich Polaków XX wieku

https://niezlomniwparkujordana.wordpress.com/2015/03/10/pomnik-zygmunta-szendzielarza-w-galerii-wielkich-polakow-xx-wieku/

Uroczystości pogrzebowe Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”

https://niezlomniwparkujordana.wordpress.com/2016/04/25/uroczystosci-pogrzebowe-zygmunta-szendzielarza-lupaszki/ 

Pod 1-majową refleksję 

1 maja 2018 r.

3 uwagi do wpisu “Dewastacja pomnika  „Łupaszki” – Zygmunta Szendzielarza  w Parku Jordana [w czynie 1-majowym ?]

  1. Nie dzieje się dobrze w Polsce. Widać gołym okiem ile z ł e g o „dała ” nam tak zwana demokracja… przyniesiona – niestety- muszę powtórzyć to za komunistami, z e z g n i ł e g o z a c h o d u, który też już wlazł totalitarnie do totalitarnego państwa ZSRR ( przepraszam za pomyłkę) do Rosji Putina. Tak więc mordercy, oszuści, zdrajcy , złodzieje z tzw. wysokiej półki chodzą na wolności, śmiejąc się z komisji nawet nie za plecami narodu czy rządu … i w ramach t e j ż e demokracji u n i e w i n n i a j ą n i e w i n n e g o (choć wcześniej sądowymi procesami był niszczony). Nie karze się wysokimi grzywnami niszczycieli dóbr kultury chrześcijańskiej (jakaś niemoc w znalezieniu sprawcy) w tym profanacje symboli wiary. Toleruje się niszczenie pomników polskich bohaterów narodowych zbudowane z prywatnych pieniędzy (państwa na to nie stać ze względu na koszty poniesione w renowacji kamienic i cmentarzy żydowskich oraz wydatków finansowych dla naszych „przyjaciół” – Ukraińców) Zgodnie z prawem d e m o k r a c j i jest pełna tolerancja dla wulgaryzmów w miejscach publicznych ( Konstytucja !!) pobłażliwość rządu na amoralne ekscesy w kulturze, nie karze się donosicieli szkalujących Ojczyznę, ośmieszające osoby prawe i godne szacunku, czy rząd.
    Słowem BEZPRAWIE ma się dobrze a PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ niestety ź l e !!!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s